22.04.2021

DZIEŃ ZIEMI'2021

22 kwietnia na całym świecie celebrujemy Dzień Ziemi. Obchody są okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania problemów, które się wiążą ze zmianą klimatu. W ramach obchodów Dnia Ziemi, odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, m.in., konferencje, akcje sprzątania świata, które - niestety w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, muszą przenieść się do wirtualnego świata.
Niemniej jednak, cel pozostaje niezmienny: promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie. Aby uczcić ten dzień na lekcji plastyki uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, które zostały zaprezentowane na wystawce szkolnej. (tekst. J. Baziak)



31.03.2021

AKCJA PACZKA DOBRA – ZAKOŃCZONA WIELKIM SUKCESEM

Koordynatorzy Klubu „Szlachetne Serca” dziękują Wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Jelnej za ogromne, pełne wrażliwości „Szlachetne Serca” otwarte na potrzeby innych osób.
Dziękujemy za wszystkie produkty spożywcze, które przynosiliście do szkoły pomimo trudnej panującej sytuacji.
Po raz kolejny potwierdziliście, że zawsze można na Was liczyć. DZIĘKUJEMY!!! (tekst. M. Szczurek)



01.04.2021

WIELKANOC'2021

Niech blask Świąt Wielkanocnych rozprasza cienie codziennych trosk i trudów, a wniesie radość, pokój i nadzieję.
Zdrowych i spokojnych ŚWIĄT, nadziei na przyszłość i wzajemnego wsparcia życzymy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Rodzicom i Uczniom.

28.03.2021

WIELKANOCNY WYSTRÓJ – NIE TYLKO W DOMU

Po raz kolejny nasi Młodzi Patrioci spisali się na medal i godne pochwały zachowanie. Pomimo pandemii, w swoim wolnym czasie udali się pod kościół w Siennej, aby złożyć przepiękne stroiki wielkanocne pod Tablicami Pamięci Narodowej. (tekst: D. Marczyk)

25.03.2021

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 24.03.2021r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem zostały przekazane nagrania dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Popiełuszki w Jelnej, w których uczestnicy recytowali utwory Jana Brzechwy.
Pomimo pandemii i obostrzeń, rodzicie wsparli nauczycieli i pomogli w nauce wierszyków oraz nagraniu występu dziecka. Zadbali także o przepiękne stroje.
Poziom był bardzo wysoki, lecz udało się, aby jedna dziewczynka z grupy „Skrzatów” znalazła się na liście zwycięzców. WYRÓŻNIENIE uzyskała KORNELIA GROŃ, która była przepiękną biedronką.
Dziękujemy nauczycielom oraz dzieciom za podjęcie wyzwania. Ale największe brawa i wielkie ukłony składamy Rodzicom, którzy pomogli w samodzielnej „domowej” nauce wierszyków. GRATULACJE!!! (tekst. M. Szczurek)



22.03.2021

POWITANIE WIOSNY

22 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Powitanie wiosny”. Z tej okazji dzieci ubrane były w odzież w kolorach wiosny; śpiewały piosenki o wiośnie, malowały prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, tańczyły do muzyki oraz aktywnie angażowały się w wykonanie dekoracji wiosennych. Następnie wszystkie przedszkolaki udały się na wiosenny spacer, aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona i dawno oczekiwana wiosna pozostanie z nami na długo. (tekst: B. Filip)



24.03.2020

AKCJA – PACZKA DOBRA

Akcja „Paczka – Dobra” organizowana przez Stowarzyszenie „Sursum Corda” ma na celu realizację 20 paczek żywnościowo - chemicznych dla rodzin podopiecznych Stowarzyszenia, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.
Akcja będzie zrealizowana przez Szkolny Kluby Wolontariatu „Szlachetne Serca”.
Zachęcamy również inne osoby do włączenia się w akcje.
Słodycze, produkty żywnościowe oraz chemiczne można składać do 31 marca w skrzynce przy kąciku Patrona Szkoły Podstawowej w Jelnej. (tekst: M. Szczurek)

22.03.2021

„POMOC MA MOC” – CHARYTATYWNY KIERMASZ DLA MADZI

Dnia 21.03.2021r. – pierwszego kalendarzowego dnia Wiosny – przy kościele parafialnym w Siennej odbył się charytatywny kiermasz Wielkanocny dla Madzi.
Został on zorganizowany przez Koło Gospodyń w Jelnej oraz społeczność szkolną Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Jelnej.
Było tak mnóstwo różnych rzeczy, że ciężko było się zdecydować co wybrać, aby nie kupić wszystkiego i zostawić coś dla drugiego. Były stroiki, „domowe świeczki”, palmy, kartki świąteczne, płyty, ciasta domowej roboty, podpłomyki i chleb, wszystko rozchodziło się jak „świeże bułeczki”.
Po mszy świętej Pani Urszula Baziak, wraz z uczniami kółka muzycznego z kl. II wykonała krótki występ muzyczny, kto nie był i nie słuchał niech żałuje. Pomimo małego składu był wielki „czad”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, bo DOBROWOLNA POMOC MA JESZCZE WIĘKSZĄ MOC!!! (tekst: M. Szczurek)



28.02.2021

MŁODZI PATRIOCI ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Postawą godną pochwały wykazali się uczniowie naszej szkoły, którzy zgromadzili się pod tablicą upamiętniającą Członków Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej i oddali hołd Żołnierzom Wyklętym. Byli to, jak napisał T. Płużański „niezłomni i nieustraszeni polscy patrioci, kierujący się kodeksem wartości spod hasła »Bóg, honor, ojczyzna«, kontra zezwierzęceni kaci z UB i cyniczni partyjni aparatczycy”. (tekst: D. Marczyk)



22.02.2021

TWÓJ 1% PODATKU - TO OGROMNA POMOC

„1% podatku to prosty sposób, aby pomóc innym osobom i tym samym sposobem przyczynić się do czynienia dobra”.
W związku z okresem rozliczeń podatkowych, Koordynatorzy wraz z Wolontariuszami Klubu „Szlachetne Serca” pragną poinformować, że wśród uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Jelnej są osoby, na które można przekazać 1% podatku.
Adam Hornik >>czytaj więcej , Konrad Mordarski >>czytaj więcej oraz Magdalena Jurkowska >>czytaj więcej – będą wdzięczni za pamięć oraz okazaną chęć pomocy.
Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcje oraz przekazanie 1% podatku na wybraną osobę.
Z góry serdecznie dziękujemy.
Koordynatorzy Wolontariatu Klubu „Szlachetne Serca” wraz z Rodzicami Uczniów. (tekst: M. Szczurek)

19.02.2021

REKRUTACJA DO OODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH i KLASY I


Od 22 lutego 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegółowe informacje oraz druki rekrutacyjne dostępne są poniżej. Dokumenty należy złożyć do 5 marca. Istnieje możliwość złożenia dokumentów w formie elektronicznej (skan) na adres e-mail szkoły.

Przedszkole:
>>Informacja dla rodziców

>>Deklaracja o kontynuacji wychowania przedszkolnego

>>Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Klasa I:
>>Informacja dla rodziców

>>Zgłoszenie dziecka (dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły)

>>Wniosek o przyjęcie do klasy I

01.02.2021

REALIZACJA PROJEKU: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek nad Dunajcem”


1 lutego 2021 r. rozpoczęła się w naszej szkole realizacja zadań z Projektu pt.: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek nad Dunajcem” realizowany w okresie od 2020-07-01 do 2022-06-30 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa.
Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy u 90 % uczniów, zniwelowanie deficytów u 90 % uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych 100% nauczycieli z: SP w Gródku nad Dunajcem, SP w Podole – Górowa , SP w Jelnej, SP w Lipiu, SP w Przydonicy, SP w Rożnowie.
W ramach projektu założono zostaną doposażone pracownie przedmiotowe (w tym pracownie przyrodnicze i matematyczne) w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz nauczania matematyki.

czytaj więcej >>



21.01.2021

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - grupa 0A

Pomimo braku możliwości zorganizowania uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w placówce, przedszkolaki nie próżnowały tylko wytrwale przygotowywały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków przeróżne upominki. Przedstawiły również inscenizację ruchową do pięknej piosenki „Kto to taki”, aby okazać swoją wdzięczność za ich oddanie i troskę. Efekty zobaczcie sami. (tekst: A. Mróz)



21.01.2021

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - grupa 0B

W tym roku pandemia pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy świętować, tak jak to było w zeszłym roku, wspólnie z Dziadkami na uroczystej akademii z okazji ich święta w szkole. Lecz przedszkolaki oraz inni uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły nie poddali się i dzielnie wykonywali laurki.

KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU
Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA ŻYCZYMY
DUŻO ZDROWIA, RADOŚCI, POOGDY DUCHA
POCIECHY Z KAŻDEGO WNUCZKA I KAŻDEJ WNUCZKI.
STO LAT!!! (tekst: M. Szczurek)

15.01.2021

POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ W KLASACH I-III


Szanowni rodzice,

zgodnie z decyzją MEiN od 18 stycznia 2021 uczniowie klas I-III powracają do nauki stacjonarnej. Organizacja pracy szkoły opiera się na najnowszych wytycznych Ministra Edukacji Narodowej i Nauki, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla klas I-III szkół podstawowych. W dużej mierze są one powtórzeniem poprzednich regulacji. Wprowadzają również nowe rozwiązania. Z najważniejszymi z nich możesz zapoznać się tutaj: >> Zasady bezpieczeństwa epidemicznego >>.

Plany zajęć dla klas I-III obowiązujące od 18.01.2021 r.:

>> klasa 1 >>

>> klasa 2 >>

>> klasa 3 >>

Szanowni Państwo, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom bezpieczny powrót do szkoły.

Ryszard Baziak
Dyrektor Szkoły

03.01.2021

FERIE ZIMOWE'2021



23.12.2020

BOŻE NARODZENIE'2020

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły, Społeczności Uczniowskiej i Wspaniałym Rodzicom spędzenia tego szczególnego czasu w prawdziwie rodzinnej, serdecznej atmosferze. Aby całe Święta były tak magiczne jak ten jedyny w swoim rodzaju wieczór wigilijny. Nadchodzący zaś Nowy 2021 Rok niech przyniesie Państwu to co najlepsze: zdrowie, pogodę ducha oraz spełnienie wszystkich marzeń.

W tym roku niestety nie mogliśmy wspólnie kolędować, ale mamy co wspominać:

BOŻE NARODZENIE'2018

BOŻE NARODZENIE'2019

16.12.2020

ZOSTAŃ DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM

W dniu 9 grudnia 2020 wolontariusze naszej szkoły zakończyli akcję „Zostań Dyplomowanym Mikołajem”.
Akcja polegała na podarowaniu słodyczy do Mikołajkowych paczek dla małych i chorych dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda, ich rodzeństwa oraz dzieci dorosłych, którzy również są podopiecznymi Stowarzyszenia.
Wolontariusze z klas IV – VIII z ochotą przystąpili do akcji, o czym świadczy ilość przekazanych słodyczy do Stowarzyszenia, podkreśliła to również Wiceprezes Stowarzyszenia - H. Rams, że - NA JELNĄ ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ.
Koordynatorzy Klubu przekazali do Stowarzyszenia Sursum Corda zebrane słodycze w dniu 9 grudnia 2020.
Zaangażowani w zdalną naukę wolontariusze dostarczyli słodycze w późniejszym terminie, ale również i one znalazły się w Stowarzyszeniu.
Akcja ta podkreśliła zawsze obchodzony w pierwszym tygodniu grudnia „Tydzień Wolontariatu”, który w tym roku szkolnym z powodu zdalnego nauczania ograniczył się tylko do tej jednej akcji. (tekst: E. Plata)
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

12.12.2020

IDĄ ŚWIĘTA – ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ W MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ

Nasi Młodzi Patrioci nie myślą tylko o prezentach na święta, pamiętali również o Miejscach Pamięci Narodowej w swojej Małej Ojczyźnie. Uczniowie klasy VI i VII własnoręcznie wykonali stroiki świąteczne oraz złożyli je pod tablicami upamiętniającymi tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.(tekst: D. Marczyk)



25.11.2020

MAŁOPOLSKI KONKURS Z MATEMATYKI - etap rejonowy

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z matematyki zakwalifikowali się Marcin Górowski i Marcin Mateja z kl. VIII. Gratulujemy! (tekst: B. Białoń)

25.11.2020

TYTUŁ "TAONA" DLA OSKARA GÓROWSKIEGO

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2020”. Trzech uczniów zmierzyło się z zadaniami z fizyki. Jeden z nich Oskar Górowski wykazał się dużą wiedzą uzyskując tytuł „Taona”. (tekst: E. Plata)

17.11.2020

TVP VOD „Techniki nauki”


Szanowni rodzice,

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o możliwości wykorzystania cyklu edukacyjnego TVP VOD „Techniki nauki”. Jest to zestaw 10 minutowych filmików, w których można znaleźć odpowiedzi na pytania:

Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać?

Jak organizować czas i osiągać planowane cele?

Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych?

Poniżej znajduje się link do komunikatu MEN, w którym znajdują się szczegółowe informacje.

link do komunikatu MEN >>



10.11.2020

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 Listopada to symboliczna data – święto odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Marszałek Józef Piłsudski czy Roman Dmowski to jedni z wielu ojców założycieli Odrodzonej Ojczyzny.
W końcu 1918r. odradzało się państwo polskie. W styczniu 1919r. przeprowadzono wybory do Sejmu Ustawodawczego. W lutym 1919r. uchwalono Małą Konstytucję, a w marcu 1921r. konstytucję marcową. W grudniu 1922r. przeprowadzono wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Niekwestionowanym bohaterem wielu z tych wydarzeń był Józef Piłsudski – dowódca I Brygady, a następnie Naczelnik Państwa. To właśnie Józefowi Piłsudskiemu – symbolowi bojownika o niepodległość Polski Rada Regencyjna w Warszawie przekazała władzę wojskową 11 XI 1918r., później także cywilną. Tego dnia, 11 listopada, rozbrojono niemiecki garnizon w Warszawie, co stanowiło symbol uwolnienia Polski od znienawidzonej okupacji. W tym dniu także zostało podpisane zawieszenie broni między Niemcami a mocarstwami zachodnimi – symbol zakończenia I wojny światowej. (tekst: B. Białoń)



27.10.2020

CHRYZANTEMY ZDOBIĄ JUŻ MIEJSCA PAMIĘCI W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. My pamiętaliśmy również o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, dlatego też z pomocą naszej nieocenionej Pani Basi Świderskiej złożyliśmy chryzantemy pod Tablicami Pamięci przy kościele oraz pod krzyżem i tablicą ku czci Żołnierzy I i II wojny światowej na cmentarzu w Siennej. (tekst: D. Marczyk)

24.10.2020

ZMIANA TRYBYU PRACY SZKOŁY


Decyzją Rady Ministrów od 24 października 2020 r. wchodzą nowe zasady funkcjonowania szkół. Zawieszone zostają na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII. Oznacza to przejście na zdalny tryb pracy szkół. Przedszkola i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian. Nowe zasady będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada 2020 r. Proszę śledzić komunikaty na stronie internetowej szkoły oraz wiadomości przesłane poprzez dziennik elektroniczny. Będą tam na bieżąco umieszczane wszystkie informacje dotyczące pracy zdalnej szkół.

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY ORGANIZACJI ZDALNEGO NAUCZANIA:

1. Zajęcia będą prowadzone w godzinach przewidzianych w tygodniowym rozkładzie lekcji.

2. Celem zapewnienia uczniom możliwości dostępu do sprzętu połączonego z Internetem w domu oraz potrzeby zachowania zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, ilość zajęć on-line oraz czas ich trwania ulegają ograniczeniu i będą następujące:


NAZWA ZAJĘĆ
TYGODNIOWA ILOŚĆ GODZIN
CZAS TRWANIA LEKCJI
Matematyka
3
45 min.
Język polski
4
45 min.
Język angielski
2 (w klasie VIII - 3)
45 min.
Historia, Język niemiecki, WOS, Przyroda, Biologia,
Geografia, Fizyka, Chemia, Informatyka, Muzyka, Plastyka, Technika,
Edukacja dla bezpieczeństwa, Zajęcia z wychowawcą, Kółko matematyczne, Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
1
30 min.


3. Zajęcia nieprzewidziane w planie nauczania on-line realizowane są z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość poprzez przesłanie materiałów dla uczniów. Przesłane materiały będą zawierać komentarze, objaśnienia i ewentualne polecenia do wykonania.

4. Do zdalnego nauczania wykorzystywana jest aplikacja Microsoft Teams.

5. Tygodniowy rozkład zajęć, uwzględniający zajęcia realizowanie w trybie on-line oraz poprzez przesłanie materiałów dla ucznia zawiera załącznik do niniejszych zasad >> rozkład zajęć >>.

6. Uczniowie powinni dołączyć do spotkania w chwili rozpoczęcia lekcji, zgodnie z rozkładem zajęć.

7. W przypadku planowania zajęć z wyprzedzeniem, bądź zmiany w planie zajęć (np. zastępstwa) uczniowie otrzymają powiadomienia na swoje konta w aplikacji Teams, ewentualnie w module Terminarz dziennika elektronicznego.

8. Uczniowie mają obowiązek uczestnictwa zajęciach on-line. Uczestnictwo jest formą realizacji obowiązku szkolnego. Brak uczestnictwa będzie odnotowany w dzienniku jako nieobecność i będzie wymagał usprawiedliwienia przez rodzica. Rodzic powinien przesłać poprzez dziennik elektroniczny informację wychowawcy o powodach nieuczestniczenia dziecka w lekcji.

19.10.2020

KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ pt. „OPOWIEM WAM O JANIE PAWLE II”

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dla uczczenia dokonań tego wielkiego Polaka, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV-VII do wzięcia udziału w konkursie na LAPBOOK pt. „OPOWIEM WAM O JANIE PAWLE II”.
Konkurs miał odbyć się wiosną, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną został przesunięty na jesień.
Autorzy wykazali się dużym zaangażowaniem, prace wymagały kreatywnych pomysłów w wyszukiwaniu informacji i wykonaniu. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej na korytarzu szkolnym.

Wyniki konkursu:

Nagroda – Gabriela Górowska z kl. VII
Nagroda – Krzysztof Rembiasz z kl. VII
Nagroda – Hubert Waksmundzki z kl. VII
Nagroda – Zuzanna Rembiasz z klasy IV
Wyróżnienie – Dominik Górowski z klasy VI
Wyróżnienie – Mateusz Magiera z klasy VI
Wyróżnienie – Marcin Zalewski z klasy IV
Wyróżnienie – Lena Mordarska z klasy IV
Wyróżnienie – Kacper Mastalerz z klasy V
Wyróżnienie – Kacper Salamon z klasy V
(tekst: J. Baziak)



19.10.2020

SZKOLNY KLUB MŁODYCH PATRIOTÓW rozwija swoją działalność

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla Szkolnego Klubu Młodych Patriotów. Jego szeregi w bieżącym roku szkolnym zasiliło pięciu uczniów klasy VI. Młodzi patrioci zaplanowali już zadania i realizację ciekawego projektu „Czy dawniej żyło się łatwiej?”. W ramach opieki nad Tablicami Pamięci Narodowej w Małej Ojczyźnie zostały zakupione i złożone nowe znicze i wrzosy. (tekst: D. Marczyk)

16.10.2020

PROJEKT pt.: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek nad Dunajcem”

Nasza szkoła realizuje Projekt pt.: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek nad Dunajcem”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 / Działanie, Rozwój Kształcenia Ogólnego; Poddziałanie: Edukacja W Szkołach Prowadzących Kształcenie Ogólne. Czas realizacji projektu od 01.07.2020r. do 30.06.2022r. a zajęcia rozpoczną się już w listopadzie. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa. Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy uczniów objętych projektem, zniwelowanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych.
W ramach projektu zaplanowano:

• realizację zajęć rozwijających kompetencje kluczowe:

- j. angielski - 1 grupa – nauczyciel prowadzący zajęcia: Danuta Marczyk,
- matematyczno - informatyczne - 1 grupa – Beata Białoń,
- zajęcia z przedsiębiorczości - 1 grupa – Iwona Pancerz,
- zajęcia metodą eksperymentu: matematyka - 1 grupa - Iwona Pancerz,
- przyroda - 1 grupa - Jolanta Baziak,
- chemia - 1 grupa – Katarzyna Słowik-Anklewicz,
- geografia - 1 grupa – Jolanta Baziak,
- fizyka - 1 grupa - Elżbieta Plata,
- biologia - 1 grupa - Katarzyna Słowik – Anklewicz,

• oraz zajęcia specjalistyczne:

- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne – 2 grupy - Irena Jewulska,
- zajęcia logopedyczne - 1 grupa - Magdalena Szczurek.

W ramach realizacji projektu zostaną doposażone pracownie przedmiotowe (w tym pracownie przyrodnicze i matematyczne) w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz nauczania matematyki, a także zajęć specjalistycznych.
Do nauczyciela prowadzącego zajęcia z projektu należy złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych podpisanych przez rodzica:
• formularz zgłoszeniowy,
• umowę uczestnictwa w projekcie,
• deklarację uczestnictwa w projekcie,
• regulamin projektu i rekrutacji.
Zapraszamy do udziału w projekcie. (tekst: I. Jewulska)

13.10.2020

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

13-go października 2020 r. uczniowie klasy pierwszej – Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Jelnej – w obecności Pana Dyrektora Ryszarda Baziaka oraz rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.
Najpierw pierwszoklasiści zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności w programie artystycznym. Śpiewali piosenki oraz wykazali się zdobytymi do tej pory wiadomościami.
Po wzorowym wykonaniu zadań nastąpiła chwila, na którą czekali zniecierpliwieni uczniowie – uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Na zakończenie uroczystości „nowym uczniom” życzenia złożył Pan Dyrektor oraz zostały wręczone pamiątkowe upominki. (tekst: M. Szczurek)

>>> WSZYSTKIM PIERWSZAKOM ŻYCZYMY SUKCESÓW W NAUCE I SERDECZNIE WITAMY W GRONIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY <<<

14.09.2020

PROJEKT EKOLOGICZNY „BĄDŹ - EKO FANEM”

14 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły z klas VII i VIII prezentowali wykorzystanie walizki Eko-badacza podczas nagrania prowadzonego przez TVP2 w ramach projektu „Bądź-Eko Fanem” organizowanego przez Fundację Horyzony360. W trakcie prezentacji walizki uczniowie dokonywali analizy czystości wód naszego Jeziora Rożnowskiego. Celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodego pokolenia, podnoszenie świadomości ekologicznej i wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska. (tekst: K. Słowik-Anklewicz, opiekun projektu)



03.09.2019

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV- VI

Dnia 3 września odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV- VI na temat emocji i ryzyka uzależnień w dobie COVID – 19. Spotkanie poprowadziła Pani Karolina Zając z Ośrodka Profilaktyki Społecznej z Krakowa.

Program spotkania obejmował następujące zagadnienia:

1. Mój własny dziennik uczuć – czyli porozmawiajmy o emocjach w tych trudnych czasach.
2. Tworzę plan działania – porządkuje i planuje codzienne czynności.
3. Radze sobie z kłopotami i szukam sposobów na przezwyciężenie trudności.
4. Mój słoik zmartwień – miejsce na gromadzenie i pozbywanie się zmartwień.
5. Radzenie sobie ze zmianą – czyli jak szukać pozytywów w nowej sytuacji.
6. Podtrzymywanie kontaktów w czasach kwarantanny i izolacji, jak podtrzymać więzi z osobami bliskimi, za którymi tęsknię.
7. Moje sposoby na polepszenie sobie samopoczucia w nowej rzeczywistości.
8. Dlaczego młodzi ludzie w czasie pandemii sięgają po używki?
9. Ryzyko powstawania uzależnień behawioralnych w tym szczególnym czasie.

Uczestnicy spotkania nauczyli się jak budować poczucie bezpieczeństwa w nowej rzeczywistości, poznali różne perspektywy stron uczestniczących w kryzysie, a także uruchomili w sobie indywidualne i grupowe zasoby radzenia sobie z trudną, nieprzewidywalną, przeciągającą się sytuacją społeczną. (tekst: I. Jewulska)



02.09.2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021 tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą w Parafialnym Kościele w Siennej. Następnie uczniowie i wychowawcy z zachowaniem bezpieczeństwa obowiązującego w czasie pandemii spotkali się w szkole w przydzielonych klasach.

Wszystkim nauczycielom życzymy na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.

Drodzy uczniowie, Wam życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji, będzie inspiracją do dalszych działań i przyniesie jak najlepsze wyniki.

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również rodzicom. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne, dlatego prosimy o nie również w tym roku. (tekst: B. Białoń)

27.08.2019

KOMUNIKAT - inauguracja roku szkolnego

W związku z zagrożeniem epidemicznym inauguracja roku szkolnego ograniczy się do spotkań z wychowawcą. Spotkania odbędą się 1 września o godzinie 9.00.

Plan spotkań dostępny jest >>tutaj >>


Rodzice i opiekunowie dzieci przedszkolnych, chcący wziąć udział w spotkaniu, powinni na terenie szkoły utrzymywać dystans społeczny, mieć zasłonięte usta i nos oraz zdezynfekować ręce. Prosimy, aby pozostali rodzice, o ile nie jest to niezbędne, nie wchodzili do szkoły.

Obowiązywać będą również specjalne zasady organizacji zajęć. Z najważniejszymi można zapoznać się >>tutaj >>


Zostaną one również udostępnione przez dziennik elektroniczny. E-dziennik pozostanie podstawowym kanałem komunikacji rodziców ze szkołą. Regulaminu należy bezwzględnie przestrzegać. Pamiętajmy, chodzi o zdrowie naszych najbliższych!

Dyrektor Szkoły: Ryszard Baziak


ZAJĘCIA
TYGODNIOWA ILOŚĆ GODZIN
CZAS TRWANIA LEKCJI
Matematyka
3
45 min.
Język polski
4
45 min.
Język angielski
2(w klasie VIII - 3)
45 min.
Historia, Język niemiecki, WOS, Przyroda, Biologia,
Geografia, Fizyka, Chemia, Informatyka, Muzyka, Plastyka
1
30 min.